Lütfen Bekleyin

24-25 Mart 2018 tarihinde Dr. Ajit Kulkarni dersi ile devam edeceğimiz İleri Seviye Homeopati Dersimizin konusu ” Cilt hastalıkları ve Homeopati”

CİLT HASTALIKLARI ve HOMEOPATİ – Dr.Ajit Kulkarni M.D (Hom)

 

”Cildi iki katman oluşturur. Yüzeyel olan epidermis, derin olan dermis. İkisinin arasında yaşam enerjisinin dörtnala dolaştığı saf enerji planı vardır.” Richard Selzer, M.D

 

Cilt beynimiz ve diğer organlarımız gibi esansiyel(temel) bir organdır. Dekoratif bir sosis zarından çok daha fazlasıdır, bizim iç evrenimizle dış dünya arasındaki en önemli arayüzdür. Cilt en büyük duyu organıdır ve her milimetresinde sensorler vardır. Hiçbir canlı organizma deri olmadan yaşayamaz. Cilt insan vücudunu saran benzersiz bir yağmurluktur.

 

Cilt Homeopatide bütüncül bir objektifle çalışılır.Hahnemann, Psora Miazması ile Cilt arasında bağlantı kurdu ve şimdi cilt hastalıklarının baskılanmasının canlılık ekonomisi üzerine nasıl tahrip edici etkisi olabileceğini biliyoruz. Fakat cilt sadece bir çöp kutusu değil aynı zamanda hastanın iç hastalıklarının yansımasıdır.

 

Homeopatinin çeşitli cilt durumları tedavisi için muazzam bir potansiyeli vardır ve Hindistan’dan hocamız  Dr.Ajit Kulkarni vakalar üzerinden Homeopatik remedilerin olasılıklarını, tanısal ve klinik ipuçlarını ve miasmatik korelasyonlarını(karşılıklı ilişkilerini) açımlayacak.

 

Tecrübeli klinisyen  ve hocamızın dersini kaçırmayın.

 

Seminer Tarihi: 24-25 Mart 2018

Yer:  İTÜ Maçka Sosyal Tesisler

Saat: 10:00- 18:00

 

Derslere katılımınızı önceden bildirmeniz önemlidir.

Teşekkürler

 

Homeopati Derneği

bilgi@homeopatidernegi.org


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Homeopati Derneği Logo

Derneğimiz Homeopatinin yaygınlaşmasını sağlamak,bu alanda tedavi hizmeti vermek uzmanı yetiştirmek ve araştırmalar yapmak amacıyla 2007 de kurulmuştur.

Kategoriler

Tüm hakları saklıdır. 2016